Vaktsineerimine

16.07.2021

Head õpilased ja lapsevanemad!

Just praegu on õige aeg tegutseda selle nimel, et ka sügis saabuks turvaliselt ja avatult meile kõigile. Vaktsineerides end praegu, saavutate sügiseks immuunsuse ja saate jätkata oma meelepäraste tegevustega: suhelda sõpradega, teha trenni, käia üritustel, reisida ja mis kõige tähtsam – käia koolis ilma distantsõppe ja eneseisolatsioonita.

Kärdla Kultuurikeskuses on 12. augustil k.a võimalik COVID-19 vastu vaktsineerida, registreerides eelnevalt digiregistratuuris (www.digilugu.ee) või Qvalitas Arstikeskuse infonumbril 605 1500. Vaktsineerimisel kasutatakse Pfizeri vaktsiini, mille teise doosi manustamise aeg on kuue nädala pärast. Vaktsineerimine on tasuta.

Vaktsineerida saavad Eestis kõik alates 12. eluaastast. Elukoht ei ole oluline. Vaktsineerimise järgselt võivad ka lastel esineda täiskasvanutega sarnased kõrvaltoimed: valulikkus ja turse süstekohas, väsimus, peavalu, lihasevalu, liigesevalu, külmavärinad ja palavik. Kõrvaltoimed on enamasti kerged ja mööduvad mõne päevaga.

Vaktsineerima minnes palutakse kaasa võtta vaktsineeritava isikut tõendav dokument. Alaealistel palutakse tulla vaktsineerima koos lapsevanema või seadusliku esindajaga.

Oleme tänulikud, kui saate infot jagada ja aitate kaasa, et kutse jõuaks kõigi lapsevanemateni. Perearstide ja haigla poolt aktiivset vaktsineerimist suvel ei toimu.

Ilusat suve jätku soovides

Karin Kokla

Hiiumaa Vallavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja

2022